המדריך לקניית הליכון

המדריך לקניית הליכון

בחירת מסלול ריצה זוהי משימה לא פשוטה, מסלול ריצה מקצועי עשוי להיות הוצאה לא מבוטלת ולכן כאשר בוחרים הליכון חובה עלינו לדעת כמה דברים, המדריך לקניית הליכון המלא של קרדיו ספורט תיקון ותחזוקת מכשירי כושר יסייע לכם בכך.

ראשית, לרוב מחירו של ההליכון ישקף את איכותו. קיימים מספר פרמטרים המעידים על טיב ההליכון, אז לפני שמחפשים טכנאי הליכונים יש צורך בהיכרות בסיסית עם מרכיבי ההליכון. באופן עקרוני ניתן לומר שההבדל העיקרי בין הליכון יקר לבין הליכון זול הוא בעמידות המכשיר, שכן הליכון יקר יותר יישמר לאורך זמן ארוך יותר. חשוב מאוד שתרכשו הליכון איכותי שיחזיק לאורך זמן.

לפני שאתם קוראים את המדריך לקניית הליכון קחו לתשומת לבכם שמחיר מסלול ריצה ביתי יכול לנוע בין 2,500 ו-4,500 ש"ח למסלול פשוט. מסלול ריצה מקצועי  המתאים לחדרי כושר בינוניים וגדולים יכול להגיע למחיר שבין 20,000 ל-40,000 ש"ח ואף יותר.

מנוע

רצוי מאוד לבחור הליכון בעל מנוע חזק שיהיה לפחות 3 כוחות סוס. מנוע חזק מבטיח תנועה חלקה יותר של ההליכון וכמו כן מונע תקלות לא רצויות. נסו את ההליכון ובדקו שהוא אכן מגיע למהירויות והשיפועים הרצויים. ככה תוכלו לחסוך גם תיקון הליכון ולשמור על ההליכון שלכם לאורך תקופה ארוכה.

מערכת הנעה

כאשר אתם מנסים את ההליכון שימו לב שתנועה חלקה, אחידה ורציפה של ההליכון היא עדות למערכת הנעה טובה. מערכת הנעה טובה תשמור על ההליכון מבלאי ומשחיקה מוקדמת. במסלולי ריצה זולים ניתן להרגיש בתנועה לא רציפה וברעידות בזמן ההליכה או הריצה.

מסגרת ההליכון

ברוב מסלולי הריצה משתמשים במסגרת פלדה אבל רצוי לבחור הליכון בעל מסגרת אלומיניום המספקת להליכון חוזק והגנה מפני חלודה.

בולמי זעזועים

מאחר ובריצה העומס על המפרקים הוא רב יותר, למטרת ריצה רצוי לבחור בהליכון בעל 8 בולמי זעזועים לפחות.

הליכון מתקפל או הליכון קבוע

הליכון קבוע (לא מתקפל) הוא יציב יותר מאשר הליכון מתקפל, לכן אם יש לכם מקום בבית ואם אתם מבצעים בהליכון שימוש יום יומי כדאי שתבחרו בהליכון קבוע.

רצועת משטח ריצה

אורך הרצועה הוא פקטור חשוב במיוחד אם אתה מתכנן לרוץ על ההליכון, שכן לריצה נדרשת רצועת משטח ריצה ארוכה יותר. רצועה כזו נחוצה גם אם אתה גבוה מהרגיל. רצוי שתבחר ברצועת משטח ריצה באורך של לפחות 120 ס"מ ורוחב 50 ס"מ. רוחב הרצועה חיוני במיוחד בזמן ריצה, משום שקשה יותר לשמור על יציבות הגוף בזמן ריצה מאשר בהליכה.

שיפוע

השיפוע משפיע על רמת המחיר וכמו כן משפיע על רמת הקושי. קיימים שני סוגי שיפועים: חשמלי ומכני, שיפוע מכני מאפשר לנו 3 דרגות שיפוע קבועות ומחייב אותנו להפסיק את האימון, לכוון ולעלות חזרה. שיפוע חשמלי מאפשר לנו לרוץ או ללכת בשיפוע של עד 15% ומאפשר לנו לשנות את השיפוע תוך כדי ריצה. שיפוע מדמה עליות, המגבירות את המאמץ.

בטיחות

מפסק ביטחון: מפסק הביטחון הממוקם בחזית לוח הבקרה לרוב צבעו אדום. מפסק הביטחון הוא אותו כפתור שמתחבר עם שרוך למכנסיים או לחולצה ובעת נפילה משיכתו מפסיקה את פעולת ההליכון בו במקום. פעולה שנייה חיונית היא לבטיחות ילדינו: מומלץ מאוד להחביא את מפסק הביטחון מפני הילדים.

אביזרים נלווים:

ספריי סיליקון (שמן סיליקון) לתחזוקה שוטפת. שטיחון להגנה ולשיכוך רעשים – תפקידו של השטיחון הוא להגן על ריצוף הבית.

המדריך לקניית הליכון – חשוב לזכור

  • רכוש הליכון שלא מרעיש, שמתאים בגודלו לשטח האימונים שלך, שמתקפל וקל להזזה ממקום למקום.
  • לריצה בחר הליכון בעל מספר בולמי זעזועים גדול יותר.
  • בחר מנוע חזק בעל 3 כ"ס לפחות כדי למנוע בעיות ותקלות מיותרות.
  • רצוי לבחור ברצועת הליכה שהרוחב שלה לפחות 46 ס"מ ואורכה 120 ס"מ, כך שיהיה לך נוח בעת ריצה או הליכה.
  • חשוב מאוד שיהיה בהליכון פין נעילה (ביטחון).

במידה ולאחר קריאת מדריך לקניית הליכון זה עדיין נותרתם אובדי עצות, נשמח לייעץ לכם בכל נושא הקשור לבחירת הליכון במחלקת שירות טכני.

מנהל יחידת שירות טכני

(טכנאי הליכונים מומחה)

ליאור 052-434-6194

אנו בקרדיו ספורט מתחייבים לשירות הטוב ביותר ומבטיחים לשמש לך כתובת אחת לכל נושא הכושר.

צרו קשר עם קרדיו ספורט עוד היום!

לייק בעמוד הפייסבוק שלנו כבר עשיתם? צרו איתנו קשר ועקבו אחרינו גם בפייסבוק!

סגירת תפריט
WhatsApp chat
דילוג לתוכן