איך לבחור הליכון

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

לשאלה איך לבחור הליכון אין תשובה אחת גורפת כי הרבה מהשיקולים לבחירת ההליכון תלויים בצרכים, באופי הפעילות הגופנית ובמטרות שאותן מנסים להשיג. מצד שני, אפשר בהחלט להצביע על מספר שיקולים מנחים. שיקולים אלו יכולים לעזור לבחירת הליכון יעיל ולעודד את השימוש בו לירידה במשקל, חיטוב הגוף או שמירה על כושר אירובי. כמו כן, רצוי להגדיר את מסגרת התקציב טרם בחירת הליכון ולסנן דגמים שאינם רלוונטיים.

איך לבחור הליכון

פרמטרים להשוואה בין הליכונים

הדרך הטובה ביותר לדעת איך לבחור הליכון היא באמצעות השוואה בין פרמטרים אובייקטיביים. לכן, ריכזנו עבורכם את השיקולים המרכזיים שאליהם כדאי להתייחס בעת בחירת ההליכון:

א. הספק המנוע – המנוע הוא הפקטור העיקרי שקובע את העוצמה ואת המהירות של ההליכון. רצוי לבחור הליכון עם מנוע של 3 כ"ס לפחות, כדי להבטיח תנועה חלקה ולמנוע תקלות לא רצויות. במידה ולא בטוחים לגבי ההספק הנדרש של המנוע, אפשר לנסות אותו ולבדוק האם הוא מגיע למהירות ולשיפועים הרצויים.

ב. מערכת הנעה – בעוד מנוע הוא רכיב שתפקידו להמיר אנרגיה לעבודה מכאנית, מערכת ההנעה היא זו שעליה דורכים בפועל בזמן ההליכה או הריצה על המשטח. מכאן שכדאי לבחור מערכת הנעה עם תנועה חלקה, אחידה ורציפה ולזכור שיש לה משמעות בטיחותית. בהליכון זול ולא איכותי ניתן יהיה להרגיש בתנועה לא רציפה ואפילו ברעידות, בעוד במסלולי ריצה משובחים תותקן מערכת הנעה חזקה שתגן על המכשיר מבלאי ושחיקה מוקדמת.

ג. אחריות, חלקים ויצרן – נתונים על תקופת אחריות ואפשרות להחלפת חלקים יעזרו לדעת האם מדובר בהליכון משתלם. כמו כן, כדאי מטבע הדברים לתת עדיפות להליכון שמיוצר על ידי חברה אמינה גם אם המשמעות היא תוספת של כמה אחוזים במחיר.

ד. מחיר – ההבדל העיקרי הוא בין הליכון ביתי ומסלול ריצה מקצועי שמתאים גם לחדרי כושר. מחיר ממוצע של הליכון ביתי נע סביב 2,500-4,500 ש"ח, בעוד הליכון מקצועי יכול להגיע למחיר של 20-40 אלף ש"ח. מנגד, מחיר גבוה הוא אף פעם לא אינדיקציה לאיכות ההליכון או להתאמה שלו לצרכי המשתמש.

איך לבחור הליכון? איך קוראים את המפרט הטכני?

המפרט הטכני של הליכון מספק אינדיקציה טובה לשאלה האם הוא מסוגל לענות על הצרכים ועל הציפיות. הבעיה היא שלפעמים קשה לקרוא את המפרט הטכני או להסיק מתוכו על רמת המקצועיות של ההליכון, ולכן כאן נכנס טכנאי הליכונים לתמונה שיכול לעזור לכם לקרוא את המפרט.

רצוי להתחיל עם בדיקה של פרטים בסיסיים כמו רוחב המסילה ואחוז השיפוע. אדם ממוצע זקוק להליכון עם מסלול באורך של 130 ס"מ לפחות ורוחב של 48 ס"מ, בעוד את סוג השיפוע ניתן לדעת לפי הבדלים בין מסלולים עם שיפוע מכני וחשמלי. שיפוע מכני יוזיל את ההליכון אך הוא יחייב קביעה מוקדמת של אחוז השיפוע, בעוד את השיפוע החשמלי ניתן לשנות תוך כדי הפעילות ולדמות עלייה מתונה של עד 15 מעלות.

עוד כדאי להביא בחשבון משקלו של ההליכון. זה שיקול משמעותי למי שרוצה להציב את ההליכון בחצר או במרפסת והוא רלוונטי פחות במסלולי ריצה הממוקמים בתוך חדרי כושר, אך רצוי בכל מקרה להתייחס אליו מראש.

עדיין לא ברור לך כיצד לבחור את ההליכון הנכון?

שנית, בעזרת המפרט הטכני ניתן לדעת מה מצב ההליכון מבחינת בולמי זעזועים, לוח בקרה ומפסקי ביטחון. כדאי לבדוק האם ניתן להניח שטיחון מגומי מבודד מתחת להליכון כדי למנוע מגע ישיר עם הרצפה ומומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי דגמים עם צג אלקטרוני.

קרדיו ספורט תשמח להסביר לך איך לבחור הליכון לכל צורך ומטרה. מה שנותר לך לעשות הוא לחייג 052-434-6194 או למשרדנו בטלפון: 073-785-6194 וליצור קשר עם אחד הטכנאים שלנו עוד היום.

אודותינו

קרדיו ספורט מתמחה בתיקון הליכונים וציוד ספורט ללקוחות פרטיים, חדרי כושר, מלונות, ומוסדות. אנו נשמח לעמוד לשירותכם ולספק לכם מגוון פתרונות המותאמים במיוחד לצרכים שלכם, תוך שאיננו מתפשרים על השירות הטוב ביותר.

עקבו אחרינו

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן