הוראות תחזוקה ושימון הליכון

הוראות תחזוקה ושימון הליכון

היכרות עם הוראות תחזוקה ושימון הליכון יכולה לסייע לכל מי שרוצה לשמור על הבריאות ולחטב את הגוף. בעידן שבו קהל היעד שמשתמש בהליכון כולל גברים ונשים בטווח רחב של גילאים, יש גם אנשים פרטיים שמשלבים את ההליכון בשגרת הפעילות היומית וכמובן מכוני ספא וחדרי כושר שמעמידים אותו לרשות הציבור. עם זאת, דווקא הנושא של הוראות תחזוקה ושימון הליכון לא תמיד ברורות עבור קהל היעד והמשתמשים.

למה צריך הוראות תחזוקה ושימון הליכון?

הוראות התחזוקה מנוסחות על ידי היצרן ובהתאם למפרט הטכני של ההליכון. אף על פי שרוב ההליכונים פועלים בצורה דומה ועל בסיס מנגנון זהה, הוראות התחזוקה שלהם עשויים להיות מעט שונים. בניסוח הוראות התחזוקה בוחנים היצרנים את המאפיינים הספציפיים של הדגם, את סוג המנוע ואת המפרט המלא שלו. לפיכך, משתמשי הקצה זקוקים גם הם להוראות תחזוקה מדויקות שיסבירו להם איך ומתי לתחזק את ההליכון ולשמן אותו.

המטרה של שימון ותחזוקה

המטרה העיקרית של הוראות תחזוקה ושימון הליכון היא ליצור סיכוך בין משטח הריצה שעשוי גומי לבין לוח הריצה שעשוי מעץ. הסיכוך מבטיח תנועה חלקה של המסלול והוא מגביר את היעילות של ההליכון גם בריצות או בשימוש אינטנסיבי. יתרה על כך, השימון והתחזוקה קריטיים להארכת חיי המכשיר והם מהווים את ליבת הטיפול במכשירי ספורט ובהם אופני כושר, מסלולי ריצה וכמובן מולטי טריינר.

אינדיקציה לצורך בתחזוקה ושימון

את השימון של ההליכון מבצעים רק לפי הצורך וזאת על מנת למנוע שימוש יתר. במידה ולא בטוחים לגבי הצורך בשימון, אפשר לבצע את הפעולות הבאות:

  1. הרמת הרצועה.
  2. בדיקת התוצאה.
  3. שימון.

במילים אחרות, כל מה שצריך לעשות על מנת לבדוק האם ההליכון זקוק לשימון ותחזוקה היא להרים צד אחד של הרצועה ולהעביר יד על הצד העליון של המשטח. אם המשטח מחוספס הוא כנראה זקוק לשימון, בעוד אם הוא חלק אפשר לוותר על התחזוקה. לחילופין, אפשר לבצע את הבדיקה עם סמרטוט יבש במקום עם היד.

כיצד משמנים את ההליכון?

ההחלטה לבצע שימון של ההליכון כרוכה גם היא בסדר פעולות מומלץ. קודם כל, מרימים צד אחד של משטח הגומי ומרססים את ספריי השמן. יש לוודא שמדובר בספריי שמן ייעודי ושהוא מתאים לסוג ההליכון והמתקן. כמו כן, את הריסוס מבצעים מתחת למרכז הרצועה ובצד העליון. לבסוף, מפעילים את ההליכון למהירות איטית למשך 2-5 דקות וממתינים עד לקבלת שימון אחיד.

הנחיות מיוחדות לגבי תחזוקת הליכון

החשיבות של הימנעות משימון עודף באה לידי ביטוי גם בהנחיות מיוחדות לתחזוקת הליכון. לפי הנחיות אלו, בשביל להימנע משימון יתר צריך לבצע טיפול ראשון בהליכון רק לאחר 10 שעות עבודה – או חודש. הנחת המוצא היא שזו התקופה שבה השמן המקורי מתייבש ויש צורך בתחזוקה נוספת. בהמשך הדרך כבר ניתן לשמן את המסלול כל 15 שעות באופן קבוע ולהגן על ההליכון מפני בלאי, שחיקה ותקלות.

האם הוראות תחזוקה ושימון הליכון מונעות כיוון של הרצועה?

הטעות הנפוצה היא לייחס להנחיות התחזוקה יכולת להתגבר על הצורך בכיוון של הרצועה. בפועל אין קשר בין הפעולות, כי רצועת ההליכה שמחליקה, נבלמת בפתאומיות או נצמדת לאחד הצדדים מעידה על צורך בכיוון. במקרים אלו יש לכוון את הרצועה עם ברגים ייעודיים שממוקמים בחלק האחורי אחת למספר שבועות או בהתאם לנסיבות. לבסוף, אם יש לך שאלות נוספות לגבי הוראות תחזוקה ושימון הליכון, נציגי קרדיו ספורט ישמחו לעמוד לרשותך!

רוצים לקרוא עוד על קרדיו ספורט? לקבל מאתנו חדשות ועדכונים באופן קבוע? לשמוע על מבצעים מיוחדים וחד פעמיים על תיקוני הליכונים ועוד? עשו לנו לייק עוד היום בעמוד הפייסבוק הרשמי שלנו !

סגירת תפריט
WhatsApp chat
דילוג לתוכן