הוראות תחזוקה ושימון הליכון

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

היכרות עם הוראות תחזוקה ושימון הליכון יכולה לסייע לכל מי שרוצה לשמור על הבריאות ולחטב את הגוף. בעידן שבו קהל היעד שמשתמש בהליכון כולל גברים ונשים בטווח רחב של גילאים, יש גם אנשים פרטיים שמשלבים את ההליכון בשגרת הפעילות היומית וכמובן מכוני ספא וחדרי כושר שמעמידים אותו לרשות הציבור. עם זאת, דווקא הנושא של הוראות תחזוקה ושימון הליכון לא תמיד ברורות עבור קהל היעד והמשתמשים.

הוראות תחזוקה ושימון הליכון

למה צריך הוראות תחזוקה ושימון הליכון?

הוראות התחזוקה מנוסחות על ידי היצרן ובהתאם למפרט הטכני של ההליכון. אף על פי שרוב ההליכונים פועלים בצורה דומה ועל בסיס מנגנון זהה, הוראות התחזוקה שלהם עשויים להיות מעט שונים. בניסוח הוראות התחזוקה בוחנים היצרנים את המאפיינים הספציפיים של הדגם, את סוג המנוע ואת המפרט המלא שלו. לפיכך, משתמשי הקצה זקוקים גם הם להוראות תחזוקה מדויקות שיסבירו להם איך ומתי לתחזק את ההליכון ולשמן אותו.

המטרה של שימון ותחזוקה

המטרה העיקרית של הוראות תחזוקה ושימון הליכון היא ליצור סיכוך בין משטח הריצה שעשוי גומי לבין לוח הריצה שעשוי מעץ. הסיכוך מבטיח תנועה חלקה של המסלול והוא מגביר את היעילות של ההליכון גם בריצות או בשימוש אינטנסיבי. יתרה על כך, השימון והתחזוקה קריטיים להארכת חיי המכשיר והם מהווים את ליבת הטיפול במכשירי ספורט ובהם אופני כושר, מסלולי ריצה וכמובן מולטי טריינר.

אינדיקציה לצורך בתחזוקה ושימון

את השימון של ההליכון מבצעים רק לפי הצורך וזאת על מנת למנוע שימוש יתר. במידה ולא בטוחים לגבי הצורך בשימון, אפשר לבצע את הפעולות הבאות:

  1. הרמת הרצועה.
  2. בדיקת התוצאה.
  3. שימון.

במילים אחרות, כל מה שצריך לעשות על מנת לבדוק האם ההליכון זקוק לשימון ותחזוקה היא להרים צד אחד של הרצועה ולהעביר יד על הצד העליון של המשטח. אם המשטח מחוספס הוא כנראה זקוק לשימון, בעוד אם הוא חלק אפשר לוותר על התחזוקה. לחילופין, אפשר לבצע את הבדיקה עם סמרטוט יבש במקום עם היד.

כמה מהר יכול להגיע טכנאי מכשירי כושר עד הבית שלכם?

רחפו עם העכבר מעל הקופסא והתשובה תתגלה

בקרדיו ספורט טכנאי מגיע עד אלייך הביתה במהירות הבזק!

הזמן עכשיו טכנאי מומחה לתיקון מכשירי כושר
לחץ להזמנת טכנאי

כמה מהר יכול להגיע טכנאי מכשירי כושר עד הבית שלכם?

לחץ על האייקון של הבית והתשובה תתגלה מבלי לעבור דף

בקרדיו ספורט טכנאי מגיע עד אלייך הביתה במהירות הבזק!

הזמן עכשיו טכנאי מומחה לתיקון מכשירי כושר
התקשר להזמין טכנאי

כיצד משמנים את ההליכון?

ההחלטה לבצע שימון של ההליכון כרוכה גם היא בסדר פעולות מומלץ. קודם כל, מרימים צד אחד של משטח הגומי ומרססים את ספריי השמן. יש לוודא שמדובר בספריי שמן ייעודי ושהוא מתאים לסוג ההליכון והמתקן. כמו כן, את הריסוס מבצעים מתחת למרכז הרצועה ובצד העליון. לבסוף, מפעילים את ההליכון למהירות איטית למשך 2-5 דקות וממתינים עד לקבלת שימון אחיד.

הנחיות מיוחדות לגבי תחזוקת הליכון

החשיבות של הימנעות משימון עודף באה לידי ביטוי גם בהנחיות מיוחדות לתחזוקת הליכון. לפי הנחיות אלו, בשביל להימנע משימון יתר צריך לבצע טיפול ראשון בהליכון רק לאחר 10 שעות עבודה – או חודש. הנחת המוצא היא שזו התקופה שבה השמן המקורי מתייבש ויש צורך בתחזוקה נוספת. בהמשך הדרך כבר ניתן לשמן את המסלול כל 15 שעות באופן קבוע ולהגן על ההליכון מפני בלאי, שחיקה ותקלות.

האם הוראות תחזוקה ושימון הליכון מונעות כיוון של הרצועה?

הטעות הנפוצה היא לייחס להנחיות התחזוקה יכולת להתגבר על הצורך בכיוון של הרצועה. בפועל אין קשר בין הפעולות, כי רצועת ההליכה שמחליקה, נבלמת בפתאומיות או נצמדת לאחד הצדדים מעידה על צורך בכיוון. במקרים אלו יש לכוון את הרצועה עם ברגים ייעודיים שממוקמים בחלק האחורי אחת למספר שבועות או בהתאם לנסיבות. לבסוף, אם יש לך שאלות נוספות לגבי הוראות תחזוקה ושימון הליכון, נציגי קרדיו ספורט ישמחו לעמוד לרשותך!

אודותינו

קרדיו ספורט מתמחה בתיקון הליכונים וציוד ספורט ללקוחות פרטיים, חדרי כושר, מלונות, ומוסדות. אנו נשמח לעמוד לשירותכם ולספק לכם מגוון פתרונות המותאמים במיוחד לצרכים שלכם, תוך שאיננו מתפשרים על השירות הטוב ביותר.

עקבו אחרינו

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן