המדריך המלא לקניית אופני כושר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

רכיבה על אופניים נחשבת לאחד מענפי הספורט הפופולריים ביותר בעולם. רוכבי אופניים מציגים גוף חטוב ושרירי, והפעילות נחשבת לבריאה ותורמת לירידה במשקל. הרכיבה מתאימה לכל גיל, וניתן לעסוק בה כתחביב או כספורט מקצועני.

יחד עם זאת, לא כולם יכולים לאפשר לעצמם רכיבה בפארק או בצד הכביש, ולכאן נכנסים אופני הכושר הביתיים, שמאפשרים להתמיד ברכיבה נוחה וליהנות מהיתרונות שלה. בשוק קיימים מגוון סוגים של אופני כושר, במחירים שונים ועם פונקציות שונות. כיצד נבחר את אופני הכושר המתאימים לנו ביותר? לפניכם השיקולים שיש לקחת בחשבון, מהשיקול החשוב ביותר לחשוב פחות.

המדריך המלא לקניית אופני כושר

מחיר האופניים

אופני כושר הם מכשיר זול יחסית למכשירים האחרים שיש בשוק כדוגמת ההליכון והמולטי-טריינר. אופני כושר בסיסיות יעלו כ-700-800 ₪ לערך. אופניים ברמה בינונית יעלו בסביבות ה-1000-2,500 והם נחשבים לאופניים טובים המספקים תמורה למחיר: התנגדות מגנטית, פעולת רכיבה שקטה וחלקה, מושב נוח, תוכניות מובנות, אפשרות שליטה בקצב הלב ועוד. אופניים ברמה הגבוהה ביותר יעלו 2,500 ₪ ומעלה.

נוחות ואפשרויות כוונון

אופני כושר צריכים להיות נוחים לישיבה ומאפשרים כוונון כדי שאפשר יהיה להתמיד ברכיבה. כשבוחרים אופניים, כדאי לוודא שהם כוללים אפשרות של כוונון המושב והכידון כדי לשמור על בריאות הגב. ישנם אופניים אשר מגיעים עם משענת לגב ואופניים רגילים ללא משענת. היתרון באופניים מהסוג הראשון הוא התמיכה לגב, אך החיסרון הוא שלא ניתן יהיה לרכוב בעמידה ולהאיץ.

פעולה והתנגדות של האופניים

אופני כושר נדרשים לספק התנגדות מגנטית. הדגמים הזולים עושים זאת באמצעות חגורת מתח, ובדגמים הבינוניים ומעלה עושים זאת באמצעות התנגדות מגנטית, שהיא האידיאלית כדי שהאופניים יעבדו בצורה פשוטה וחלקה. ההתנגדות המגנטית שונה בפעולתה מיצרן ליצרן, וניתן לשלוט על האינטנסיביות שלה באמצעות לחיצת כפתור או הרמת ידית.

כמה מהר יכול להגיע טכנאי מכשירי כושר עד הבית שלכם?

רחפו עם העכבר מעל הקופסא והתשובה תתגלה

בקרדיו ספורט טכנאי מגיע עד אלייך הביתה במהירות הבזק!

הזמן עכשיו טכנאי מומחה לתיקון מכשירי כושר
לחץ להזמנת טכנאי

כמה מהר יכול להגיע טכנאי מכשירי כושר עד הבית שלכם?

לחץ על האייקון של הבית והתשובה תתגלה מבלי לעבור דף

בקרדיו ספורט טכנאי מגיע עד אלייך הביתה במהירות הבזק!

הזמן עכשיו טכנאי מומחה לתיקון מכשירי כושר
התקשר להזמין טכנאי

צג לקצב הלב

פעולת הרכיבה מאמצת מאוד את הלב, ומסיבה זו גם תורמת רבות לשיפור סיבולת לב-ריאה. כשדופק הלב עולה, אנחנו יודעים שאנחנו עושים עבודה טובה. פונקציה זו היא חשובה מאוד, וברוב אופני הכושר יש נקודת בדיקת דופק על הכידון. אם אתם רוצים לבצע רכיבה מועילה שתוביל לשיפור היכולות ולירידה במשקל, כדאי לעשות זאת ביחד עם אמצעי בקרה.

צג המכשיר ותוכניות אימון

תוכניות עבודה יכולות לגרום לאתגר, לרצון להשתפר ולראות התקדמות. לכן, יש להן חשיבות גבוהה על מנת לשמור על התמדה. אופני כושר זולים יהיו בעלי צג זול, אם בכלל, וללא אפשרות לביצוע תוכניות אימון. אופני כושר יקרים יותר, יכללו לפחות 5 תוכניות אימון שונות ויתנו מידע חשוב על קצב הלב, שריפת קלוריות, זמן רכיבה ומרחק. כמו בסעיף הקודם, אם המטרה שלכם היא לראות תוצאות ולהשתפר מאימון לאימון, כדאי לבחור באופני כושר שמספקים תצוגה מפורטת ככל הניתן.

אופני כושר ביתיים – בחירה חכמה

אופני כושר הם מכשיר קטן יחסית וקל לניוד, ולכן ניתן להעביר אותם ממקום למקום לפי צורך להתאמן במרפסת או דווקא מול הטלוויזיה מתחת למזגן בנוסף, מחירם זול יחסית למכשירים אחרים, והם מספקים אימון עוצמתי אשר מפעיל את כל שרירי הגוף ותורם לפיתוח של סיבולת לב-ריאה.

אודותינו

קרדיו ספורט מתמחה בתיקון הליכונים וציוד ספורט ללקוחות פרטיים, חדרי כושר, מלונות, ומוסדות. אנו נשמח לעמוד לשירותכם ולספק לכם מגוון פתרונות המותאמים במיוחד לצרכים שלכם, תוך שאיננו מתפשרים על השירות הטוב ביותר.

עקבו אחרינו

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן