אופני כושר או אופני ספינינג

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

על פניו נראה שאופני כושר ואופני ספינינג הם בעצם מילים נרדפות ומדובר בדיוק באותם המכשירים. האמת היא, שיש הבדלים רבים הן בצורת העיצוב ומעבר לכך – גם במטרות האימון ובתוצאות שאליהם מכוון המתאמן. בין אם מתאמנים בחדר כושר בצורה מסודרת בליווי מדריך ובין אם מחליטים לרכוש מכשיר אימון הביתה – חשוב לבחון את התכונות והמאפיינים הטכניים של המכשירים שעומדים על הפרק וכך לבחור בזה שישרת נאמנה את המשתמש. בזכות התאמה מלאה הן למבנה גופו של המשתמש והן לתוכנית האימונים המתוכננת, אפשר יהיה בקלות רבה יותר להשיג את מטרות האימון וליהנות ממנו.

אופני כושר או אופני ספינינג

אופני ספינינג – מה היתרון שלהם ואיך משיגים מהם תוצאות?

אופני הספינינג מדמים בעצם את הנסיעה באופני מרוץ בתנאים משתנים. ברוב המקרים, הישיבה הנכונה עליהם היא כשהמושב גבוה מאד וצריך להתכופף ולהקפיד על גב ישר כלפי הכידון. זו התנוחה הנכונה ביותר שמפעילה את מירב המאמצים על פלג הגוף התחתון.

סוגים שונים של אופני ספינינג נבדלים זה מזה באפשרויות או פונקציות נוספות שהם מצוידים בהם – מספר הילוכים (כלומר מספר דרגות הקושי שניתן לעשות בהן שימוש במהלך האימון), מד מרחק, מד מהירות ומדדים נוספים כמו דופק או קצב שריפת הקלוריות. באופני הספינינג ניתן גם להשתמש בעמידה (תוך כדי שינוי מצב ההילוכים בהתאם) וכך לבצע עבודה על קבוצת שרירים אחרת.

סוגים שונים של אופני כושר

אופני הכושר מיועדים לשימוש ביתי בדרך כלל ולכן לא מדמים רכיבה ספורטיבית ולכן גם המאמץ שהם דורשים הוא בהתאם. ישנם לא מעט סוגים שההבדלים ביניהם נוגעים בעיצוב באפשרויות שניתן לקבל מהם – עם או ללא משענת גב, עם אפשרות לשינוי מנח הכידון או המושב ועוד.

לקיומה או היעדרה של משענת הגב, למשל, יש חשיבות גבוהה שכן כאשר מבוצע האימון תוך כדי שהמתאמן נשען על המשענת – מופחת הרבה מהעומס על הגב ובעיקר הגב התחתון. עיקר הפעילות הגופנית מרוכז בשרירי הרגליים השונים וחשוב לשים לב לזווית שבין הירך והשוק על מנת שלא לפגוע, חלילה, במפרק הברך.

כמה מהר יכול להגיע טכנאי מכשירי כושר עד הבית שלכם?

רחפו עם העכבר מעל הקופסא והתשובה תתגלה

בקרדיו ספורט טכנאי מגיע עד אלייך הביתה במהירות הבזק!

הזמן עכשיו טכנאי מומחה לתיקון מכשירי כושר
לחץ להזמנת טכנאי

כמה מהר יכול להגיע טכנאי מכשירי כושר עד הבית שלכם?

לחץ על האייקון של הבית והתשובה תתגלה מבלי לעבור דף

בקרדיו ספורט טכנאי מגיע עד אלייך הביתה במהירות הבזק!

הזמן עכשיו טכנאי מומחה לתיקון מכשירי כושר
התקשר להזמין טכנאי

איך לבחור בין אופני כושר לאופני ספינינג?

כמו בכל בחירה של מכשיר כושר או לפני כל קנייה משמעותית – חשוב להגדיר מה הן המטרות ואילו יעדים מצפים להשיג. מכיוון שאופני הכביש ובעקבותיהם אופני הספינינג נחשבים לכאלה שיש בהם יותר מאמץ גופני, הרי שעל מנת לשפר את ההישגים ולשפר את הכושר הגופני – כדאי להעדיף את אופני הספינינג. אם אתם מתכוונים להשתתף בתחרויות רכיבה, אופני ספינינג יתאימו לכם יותר.

האימון יתבצע בדרגות קושי גבוהות יותר ויהיה קל יותר לאתגר את הגוף כולו. אופני הכושר עם המשענת, למשל, מתאימים יותר למי שנחשב למתחיל ורמת הכושר הגופני ההתחלתית שלו לא גבוהה. אלה ללא משענת הגב מיועדים לכאלה ותיקים יותר שכבר יש להם ניסיון ברכיבה ויכולים להקפיד על גב ישר לאורך האימון כולו.

אודותינו

קרדיו ספורט מתמחה בתיקון הליכונים וציוד ספורט ללקוחות פרטיים, חדרי כושר, מלונות, ומוסדות. אנו נשמח לעמוד לשירותכם ולספק לכם מגוון פתרונות המותאמים במיוחד לצרכים שלכם, תוך שאיננו מתפשרים על השירות הטוב ביותר.

עקבו אחרינו

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן