מכשיר אליפטיקל כיצד הוא עובד

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

אליפטיקל הוא מכשיר כושר אירובי פופולרי, המחקה את הפעולות ריצה, הליכה ורכיבה. בפעולות מסוג זה, כשהן מבוצעות בשטח, כל נגיעה בקרקע גורמת לזעזוע לגוף שיכול לגרום לפציעות. ביצוע פעולות אלה באמצעות המכשיר הינו עדיף לבריאות הברכיים, כפות הרגליים והגב, כיוון שהוא בולם זעזועים שומר על המפרקים.

מכשיר אליפטיקל כיצד הוא עובד

כיצד עובד אליפטיקל?

מכשיר אליפטיקל מצויד במנוע חשמלי האחראי, בין היתר, לשליטה על התנגדותן של הדוושות. שליטה זו ניתנת לבחירה. ישנם מכשירים, בעיקר בדגמים החדשים, אשר המכשיר מתחיל לעבוד רק עם תחילת התנועה על הדוושות. דבר נוסף וחשוב הוא, שניתן לדווש אחורה וקדימה, ובכך לעבוד בכל פעם על קבוצת שרירים אחרת.

היתרונות שבפעילות גופנית באמצעות אליפטיקל

• מערכת שלד ושריר –במכשיר האליפטיקל הדריכה על הדוושות היא מלאה ואין נתק ביניהן במהלך האימון. דבר זה תורם שהגוף לא סופג זעזוע שנוצר בעת נגיעה בקרקע. הדבר חיוני במיוחד עבור אנשים בעלי משקל כבד.

• קורדינציה – השימוש במכשיר תורם לקורדינציה ומשפר את יכולת התנועה של הגוף וכן את זרימת הדם.

• חיזוק השרירים – ביצוע הפעולה באליפטיקל נחשב לקשה יותר מאשר פעולות אחרות דומות כמו הליכה או ריצה. תוך תקופה קצרה ניתן יהיה להבחין בשינוי פיזי לטובה.

• ידיים – בעת ההליכה על האליפטיקל הידיים עובדות חזק, מה שתורם לפיתוח שרירים וחיזוק הגוף גם בפלג הגוף העליון. בנוסף לכך, העבודה המשולבת של הרגליים והידיים לסירוגין תורמת לשיפור שיווי המשקל. 

• ירידה מהירה במשקל – בשעה של פעילות על האליפטיקל ניתן לשרוף מאות קלוריות. 

• סיבולת לב ריאה – מדובר בפעולה אשר מאמצת מאוד את שרירי הגוף וגורמת לריאות וללב לעבוד במרץ. שיפור סיבולת לב-ריאה הוא חיוני לבריאות.

כמה מהר יכול להגיע טכנאי מכשירי כושר עד הבית שלכם?

רחפו עם העכבר מעל הקופסא והתשובה תתגלה

בקרדיו ספורט טכנאי מגיע עד אלייך הביתה במהירות הבזק!

הזמן עכשיו טכנאי מומחה לתיקון מכשירי כושר
לחץ להזמנת טכנאי

כמה מהר יכול להגיע טכנאי מכשירי כושר עד הבית שלכם?

לחץ על האייקון של הבית והתשובה תתגלה מבלי לעבור דף

בקרדיו ספורט טכנאי מגיע עד אלייך הביתה במהירות הבזק!

הזמן עכשיו טכנאי מומחה לתיקון מכשירי כושר
התקשר להזמין טכנאי

מה חשוב לדעת לפני רכישת המכשיר?

רכישת מכשיר אליפטיקל נחשבת ליקרה ביחס למכשירי כושר אחרים. על מנת לבצע רכישה מתאימה, כדאי ראשית לעשות בדיקות רפואיות שמתירות לכם להתאמן בסוג אימון שכזה. בנוסף, היות ומדובר במכשיר גדול יחסית, יש לדאוג למקום עבורו. 

בגלל שמדובר בהוצאה לא מבוטלת, עדיף להשקיע את סכום הכסף במכשיר של יצרן מוכר בעולם הספורט ובכך להבטיח מינימום תקלות ובעיות במכשיר – יש לזכור שכל תקלה שכזו תצריך מכם להזמין טכנאי הליכונים או טכנאי אליפטיקל ותגדיל את ההוצאה. אם אתם גבוהים והצעדים שלכם גדולים, עדיף לקנות מכשיר בעל צעדים ארוכים אשר יאפשר לכם למצות את מלוא הפוטנציאל של המכשיר ולא יגרום לתנועות מקוטעות. 

תחזוקה ותיקון של אליפטיקל

אליפטיקל זהו מכשיר נפוץ מאוד בחדרי כושר וגם בבתים פרטיים. מדובר במתקן שמורכב בעיקרו ממנוע חשמלי פנימי הניתן לוויסות, ואחראי על ההתנגדות של הדוושות, שהן בסופו של דבר מובילות לאימון עצים או חלש. בגלל מורכבותו של המכשיר והעובדה שמדובר במתקן עם רכיבים פנימיים, מומלץ במקרה של תקלה או רעשים לפנות לטכנאי ולא לנסות לבצע תיקון בעצמכם.

אודותינו

קרדיו ספורט מתמחה בתיקון הליכונים וציוד ספורט ללקוחות פרטיים, חדרי כושר, מלונות, ומוסדות. אנו נשמח לעמוד לשירותכם ולספק לכם מגוון פתרונות המותאמים במיוחד לצרכים שלכם, תוך שאיננו מתפשרים על השירות הטוב ביותר.

עקבו אחרינו

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן