הליכה או ריצה מה יותר בריא?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כבר נשפכו מילים על גבי מילים בנוגע לקשר הברור שבין פעילות גופנית לבריאות. כולנו יודעים היום שפעילות גופנית שומרת על הבריאות ומאריכה חיים. ישנו קשר מוכח בין פעילות גופנית יעילה לבין מניעת מחלות, אריכות חיים, מראה העור ומשקל הגוף ואפילו מצב רוח. יחד עם זאת, ישנה תחרות בין שני סוגי הספורט הנפוצים ביותר – הליכה וריצה. מי בריאה, טובה ויעילה יותר?

הליכה או ריצה מה יותר בריא?

ריצה – כל היתרונות והחסרונות

ריצה היא פעילות אירובית יעילה מאוד להורדה במשקל, אך גם תובענית מאוד לגופנו. לצד היתרונות שיש בה, כמו הירידה במשקל ושיפור סיבולת לב-ריאה (הלב עובד במרץ על מנת לספק דם וחמצן לכל חלקי הגוף), הריצה עלולה להפעיל לחץ על הברכיים, העצמות והמפרקים.

אם מבצעים אותה באופן שאינו מבוקר, כלומר – על מסלול לא מתאים, עם נעליים לא נכונות למבנה כף הרגל או במאמץ גדול מדי ממה שרגילים אליו – במקרים רבות זה יסתיים בפציעה. לסיכום – ריצה היא פעולה בריאה כשמבצעים אותה נכון ובאופן מוקפד ומותאם לגוף.

הליכה – כל היתרונות והחסרונות

הליכה, כמו הריצה, גם היא נחשבת לפעילות אירובית יעילה מאוד. בניגוד לריצה – להליכה ישנם רק יתרונות, והזהירות שנדרשת בה היא פחותה הרבה יותר. אחת הסיבות לכך, היא שבהליכה אין "נפילה" של כל כובד הגוף על הרגליים בעת הקרקע, מה שמביא להרבה פחות סיכויים לנזק לברכיים.

יחד עם זאת, בגלל שמדובר בפעילות בעצימות נמוכה יחסית, ובפרט ביחס לריצה, הירידה במשקל במקרה זה תהיה איטית יותר, ותפעל במישור של עיצוב גוף ופחות בשריפת קלוריות. מחקרים מראים שהליכה כ-30 דקות 3 פעמים בשבוע – משפיעה משמעותית על הבריאות.

כמה מהר יכול להגיע טכנאי מכשירי כושר עד הבית שלכם?

רחפו עם העכבר מעל הקופסא והתשובה תתגלה

בקרדיו ספורט טכנאי מגיע עד אלייך הביתה במהירות הבזק!

הזמן עכשיו טכנאי מומחה לתיקון מכשירי כושר
לחץ להזמנת טכנאי

כמה מהר יכול להגיע טכנאי מכשירי כושר עד הבית שלכם?

לחץ על האייקון של הבית והתשובה תתגלה מבלי לעבור דף

בקרדיו ספורט טכנאי מגיע עד אלייך הביתה במהירות הבזק!

הזמן עכשיו טכנאי מומחה לתיקון מכשירי כושר
התקשר להזמין טכנאי

אז… ריצה או הליכה?

אז מה עדיף בעצם? זו שאלה טובה. התשובה תלויה במטרות האימון ובנקודת ההתחלה. למשל, אדם כבד משקל, מבוגר או מי שאינו רגיל לעשות כושר, עדיף שיתחיל בפעולת ההליכה שנחשבת ליותר מתונה ופחות חושפת אותו לסכנות ופציעות. מטרות האימון חשובות גם הן – אם המטרה היא לרדת במשקל במהירות או להתכונן לתחרות ספורט – ריצה תהיה יעילה יותר. אם השאיפה היא לעצב את הגוף ולשמור על בריאות – ההליכה תעשה את העבודה טוב יותר.

אחת הדריכות היעילות לשלב אימוני הליכה וריצה ולהימנע מפציעות היא באמצעות הליכון חשמלי. בהליכון, ניתן בלחיצת כפתור לעבור ממצב של הליכה לריצה ולהוסיף גם שיפוע. לצד אלה, הליכונים רבים מצוידים בתוכניות אימונים ובבולמי זעזועים, כך שהסיכונים והחסרונות שטמונים בפעולת הריצה מצטמצמים למינימום – מסלול ההליכה אינו פוגע בברכיים, והמאמץ הינו הדרגתי. כל מה שנשאר לוודא הוא שנעלי הספורט איכותיות ומתאימות לפעילות מסוג זה.

אודותינו

קרדיו ספורט מתמחה בתיקון הליכונים וציוד ספורט ללקוחות פרטיים, חדרי כושר, מלונות, ומוסדות. אנו נשמח לעמוד לשירותכם ולספק לכם מגוון פתרונות המותאמים במיוחד לצרכים שלכם, תוך שאיננו מתפשרים על השירות הטוב ביותר.

עקבו אחרינו

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן