כיצד לבחור הליכון שמתאים למידות גופכם?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

עולם הכושר הגופני עלה מדרגה בשנים האחרונות ואנשים רבים לא מוותרים על אימונים סדירים וקבועים כחלק משגרת החיים היומיומית שלהם. יש את מי שמעדיף להגיע לחדר הכושר, ויש דווקא את מי שיעדיף לרכוש מכשיר כושר מתקדם ונוח לשימוש שיהיה אצלו בבית. בדרך זו, הוא לא צריך לצאת מהבית במיוחד, לנסוע ולחפש חנייה, לחלוק את מכשירי הכושר עם מתאמנים אחרים (ולעיתים מספרם גדול) – אפשר להתאמן בבית, מול הטלוויזיה והמזגן, בשעה שנוחה ובזמן שנוח.

מכשיר הכושר הפופולרי והנפוץ ביותר עבור המתאמנים הביתיים הוא ההליכון. כיום ישנם סוגים רבים של הליכונים, וחשוב מאוד להכיר אותם על מנת לדעת איך לבחור את ההליכון המתאים והנכון ביותר לכל אחד, כדי להתאמן באופן אפקטיבי ולא פחות חשוב מכך, כדי לשמור על הבריאות והבטיחות. לפניכם מאפיינים חשובים שכדאי להכיר ולבדוק לעומק לפני שמחליטים לקנות הליכון. התחשבות בכל אחד מהם תסייע לבחור את ההליכון שישרת נאמנה את בעליו החדשים.

כיצד לבחור הליכון שמתאים למידות גופכם

כיצד תבחרו את ההליכונים המתאים למידות גופכם?

• מידות ומשקל – ההליכון צריך להיות בתוך חדר בפנימי בבית וחשוב לדעת כמה מקום הוא תופס בחלל. יש חשיבות לאורך המסלול עצמו ולמקום שצריך לפנות עבורו. המשקל של ההליכון בא לידי ביטוי במידה ויש רצון או כוונה להזיז את ההליכון ממקומו מדי פעם ולהעביר אותו לחדר אחר.

• אורך מסלול ההליכה – יש כיום הליכונים עם מסלולים ארוכים או קצרים והם מיועדים לאנשים גבוהים יותר או פחות בהתאמה. השיקול של אורך המסלול מתאים גם לחדר שבו אמור ההליכון להיות ממוקם. 

• רוחב המסלול – רוחב נוח של מסלול יתאים למי שמבנה הגוף שלהם רחב ועלולים לחוש צפיפות או חוסר נוחות בעת השימוש בהליכון, עד כדי חשש להשתמש בו שמא יפלו. חלק מהותי מהאימון הוא תחושה של מרחב אישי גדול, או לפחות כזה שיש בו רווח מספיק גדול בין גבולות הגוף להימצאות רכיבי ההליכון.

כמה מהר יכול להגיע טכנאי מכשירי כושר עד הבית שלכם?

רחפו עם העכבר מעל הקופסא והתשובה תתגלה

בקרדיו ספורט טכנאי מגיע עד אלייך הביתה במהירות הבזק!

הזמן עכשיו טכנאי מומחה לתיקון מכשירי כושר
לחץ להזמנת טכנאי

כמה מהר יכול להגיע טכנאי מכשירי כושר עד הבית שלכם?

לחץ על האייקון של הבית והתשובה תתגלה מבלי לעבור דף

בקרדיו ספורט טכנאי מגיע עד אלייך הביתה במהירות הבזק!

הזמן עכשיו טכנאי מומחה לתיקון מכשירי כושר
התקשר להזמין טכנאי

• פונקציות ואפשרויות – כיום השמיים הם הגבול מבחינת הפונקציות שההליכון יכול להציע למי שמשתמש בו – מדידת מרחק ומהירות הליכה (או ריצה), כמה קלוריות נשרפו במהלך האימון, מד דופק, ספירת פעימות הלב ועוד. יש מי שנתונים אלה מעניינים אותו וחשובים לו במהלך האימון והוא צריך לוודא שהם מופיעים בהליכון שהוא בוחר.

• זווית שיפוע ובולמי זעזועים – שני נתונים חשובים מאוד שגם קשורים למבנה הגוף של המשתמש וגם לאופן הפעולה של ההליכון. בולמי הזעזועים רלוונטיים יותר למי שנחשב לבעל משקל גוף גדול יותר יחסית וכך גם זווית השיפוע שעצם קיומה מעלה את הרמה של האימון. מטרתם של בולמי הזעזועים היא לשמור על בריאות הברך בכל נגיעה של הרגל במשטח. 

• תקציב ומחיר – אין ספק שגם אם אין לכך קשר ישיר למבנה גופו של המתאמן, הרי שזהו שיקול שאי אפשר להתעלם ממנו. למזלם של המתאמנים, מגוון ההליכונים הגדול מביא איתו גם מנעד רחב של מחירים וכל אחד יכול למצוא את ההליכון שעומד במגבלות התקציב שלו וגם יסייע בהשגות המטרות של האימון הגופני.

אודותינו

קרדיו ספורט מתמחה בתיקון הליכונים וציוד ספורט ללקוחות פרטיים, חדרי כושר, מלונות, ומוסדות. אנו נשמח לעמוד לשירותכם ולספק לכם מגוון פתרונות המותאמים במיוחד לצרכים שלכם, תוך שאיננו מתפשרים על השירות הטוב ביותר.

עקבו אחרינו

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן