כיצד לייעל אימון הליכה על הליכון

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

אימון הליכה על מסלול ריצה 

יותר ויותר אנשים כיום הופכים מודעים לצורך בשמירה על תזונה נכונה המשולבת בכושר. בשנים האחרונות עלה מספר האנשים הבוחרים לרכוש הליכוני כושר ביתיים וזאת על מנת לשמור על כושר ללא צורך ביציאה מהבית וללא תלות בשעות הפעילות של מכון הכושר. פעילות אירובית היא ספורט המביא להפגת מתחים , שומרת על סיבולת לב ריאה וכן על משקל תקין.

ההליכה על גבי הליכון כושר אינה דורשת כל מיומנות מיוחדת והיא מאפשרת לכל אחד לשמור על כושר בצורה קלה ויעילה. רובנו מבצעים את הפעולה הפשוטה הזו פעמים רבות במהלך היום שלנו. ניתן לשפר את ההליכה על גבי הליכון כושר ובכך להגיע לשריפת קלוריות טובה יותר.

כיצד לייעל אימון הליכה על הליכון

מרחק– מספר הקלוריות שאנחנו שורפים בזמן אימון ההליכה על גבי הליכון הכושר תלוי במרחק אותו אנו עוברים. מהירות ועצימות הליכה מוגברות, ישרפו לכם יותר קלוריות בזמן קצר יותר וכך ניתן יהיה לקצר את משך האימון ועדיין לשרוף יותר קלוריות.  

שמירה על רצף– אימון על הליכון כושר חשוב לבצע ללא עצירות וזאת על מנת לשמור על דופק גבוה. 

תדירות– מומלץ להתאמן על גבי הליכון הכושר למשך 4-5 פעמים בשבוע. בנוסף, מומלץ להעלות את משך ההליכה שלכם בהדרגה. התחילו מאימון בן 20 עד 30 דקות ובכל אימון הוסיפו עוד 5 דקות. כך, תוך זמן קצר תוכלו להגיע לאימון בן שעה בלי שהתאמצתם.
הליכה או ריצה? רוב הליכוני הכושר כיום בנויים הן עבור הליכה והן עבור ריצה. ריצה תתאים יותר לבעלי כושר גופני טוב ואינה מומלצת לבעלי עודף משקל שכן הזעזוע למפרקים הוא גדול יותר במהלך הריצה. 

תנוחה– רבים מהמתאמנים מעדיפים לעשות זאת תוך כדי קריאה או צפייה בטלוויזיה, דבר שאינו יעיל מבחינת יציבה. התנוחה הנכונה ביותר להליכה על גבי הליכון כושר היא כאשר הראש למעלה והעיניים מופנות קדימה.

כמה מהר יכול להגיע טכנאי מכשירי כושר עד הבית שלכם?

רחפו עם העכבר מעל הקופסא והתשובה תתגלה

בקרדיו ספורט טכנאי מגיע עד אלייך הביתה במהירות הבזק!

הזמן עכשיו טכנאי מומחה לתיקון מכשירי כושר
לחץ להזמנת טכנאי

כמה מהר יכול להגיע טכנאי מכשירי כושר עד הבית שלכם?

לחץ על האייקון של הבית והתשובה תתגלה מבלי לעבור דף

בקרדיו ספורט טכנאי מגיע עד אלייך הביתה במהירות הבזק!

הזמן עכשיו טכנאי מומחה לתיקון מכשירי כושר
התקשר להזמין טכנאי

צעדים– צעדים גדולים יגרמו להטחת הרגל הקדמית בקרקע. כשהרגל הקדמית שלכם נוחתת קרוב יותר לגוף, הרגל האחורית תיתן דחיפה טובה יותר ותביא לעבודה טובה יותר על השרירים ולשריפת קלוריות מרובה יותר. 

ידיים– שמרו על ידיים רפויות ובכך תמנעו מתיחה של הזרועות, הצוואר והכתפיים. 

טיפים למתאמנים מתחילים

לאלו מכם שרק החלו להתאמן על גבי הליכון הכושר מומלץ להתחיל ללא שיפוע או שיפוע 1. שמרו על גוף מאוזן ובחרו את צורת ההליכה שלכם: הליכה עם ידיים חופשיות או כשהידיים מונחות על הידיות הצדדיות. צעדו בקצב מתון של 3-5.5 קמ"ש לצורך חימום והכנת הגוף לאימון והגבירו את המהירות תוך כדי הליכה. הצלחתם ללכת 20 דקות בהתחלה? כל הכבוד לכם. הוסיפו 5 דקות לאימון הבא והוסיפו בכל פעם 5 דקות עד שתגיעו ל-60 דקות אימון. תוכלו אף להעלות את דרגת השיפוע או להציב לכם מטרה של הגברת הדופק.

אודותינו

קרדיו ספורט מתמחה בתיקון הליכונים וציוד ספורט ללקוחות פרטיים, חדרי כושר, מלונות, ומוסדות. אנו נשמח לעמוד לשירותכם ולספק לכם מגוון פתרונות המותאמים במיוחד לצרכים שלכם, תוך שאיננו מתפשרים על השירות הטוב ביותר.

עקבו אחרינו

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן