כיצד לבחור מסלול ריצה חשמלי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

מסלול ריצה חשמלי הוא אחד מבין מכשירי הכושר הנפוצים ביותר בבתים והשימושיים ביותר בחדרי הכושר. מכשיר הליכה פופולרי זה מאפשר לבצע מגוון פעולות כגון הליכה בכל מהירות – או אף ריצה – בכל יום, ללא תלות במזג האוויר. ובל נשכח, יש שאוהבים את השימוש במכשיר כיוון שאפשר לעשות בעזרתו כושר אף בזמן צפייה בטלוויזיה. 

אם כל הסיבות הללו גורמות לך להסכים כי מכשיר שכזה יכול לתרום לאיכות חייך, יצרנו עבורך מדריך כיצד לבחור מסלול ריצה חשמלי – שיעזור לך לבחור את המכשיר הנכון עבורך.

כיצד לבחור מסלול ריצה לבית

כיצד לבחור מסלול ריצה חשמלי – מאיפה מתחילים?

אם כבר התחלת לחפש אחר הליכונים בוודאי שמת לב כי ישנם סוגים רבים שלהם. ישנן שלל חברות אשר מציעות מכשירים מדגמים שונים – וההבדלים בניהם הם שיבקעו אם המכשיר עמיד או לא. הליכון חשמלי זול מדי עשוי להתקלקל במהרה ולא לשמש אותך באותה הנאה כמו הליכונים איכותיים.

גם במובן זה, על מנת להבין איזה הליכון חשמלי הכי מתאים עבורך חשוב להכיר את המבנה של המכשיר. אולם אל דאגה, במדריך כיצד לבחור מסלול ריצה חשמלי שיצרנו נמצא כל המידע החשוב ביותר, כולל בנוגע למבנה, על מנת להוביל אותך לבצע את הרכישה בחכמה.

מבנה המכשיר

ניתן להבדיל בין מספר חלקים של המכשיר והם: המנוע, מערכת ההנעה, המסגרת, משטח הריצה ולוח הבקרה.

מנוע

התפקיד של המנוע של ההליכון הוא כמובן לתת לו את הכוח. המידה בה משתמשים כדי להעריך כמה חזק המנוע הוא כוח סוס, ממש כפי שהשתמשו בעבר במדידת מזגנים (ועדיין משתמשים במכשירים רבים במידה זו). העובדה כי המנוע הוא חזק לא תמיד תוכל להעיד כי מדובר במכשיר הטוב ביותר.

מעבר לכוחות הסוס שיש להסתכל עליהם יש גם לבחון מהו העומס שהמכשיר יכול לשאת וכמה זמן אפשר יהיה להשתמש בו. אלו שני נתונים חשובים שעלייך להסתכל עליהם לפני בחירת ההליכון המתאים עבורך. שני הנתונים הללו יגידו אם המכשיר מתאים למשקל הספציפי שלך ולציפיות השימוש שלך.

יש לזכור גם שהליכונים אשר משמשים רק אותך בבית לא יהיו בשימוש רציף כמו הליכונים אשר נמצאים בחדר הכושר. הנקודות הבאות הן אלו שיהיה לך חשוב לבדוק לפני הקנייה:

משקל – עלייך לבדוק כי ההליכון מתאים עבור המשקל שלך (זאת בהנחה והוא מיועד לשמש רק אותך).
מהירות – חשוב לבדוק מהי המהירות המקסימלית שההליכון יכול להגיע אליה במשקל המדובר.
שיפועים – יש לבדוק מהם השיפועים שההליכון מציע – ובנוסף לכך לוודא כי המהירות נשמרת בהם.

מערכת ההנעה

מערכת ההנעה היא זו שאחראית לכך שהריצה שלך תהיה רציפה ללא כל הפרעות. אפשר לראות בהליכונים ישנים או פחות איכותיים שהרצועה אינה נעה באופן אחיד או רציף, מה שמוביל לאי נוחות בעת האימון (גם בהליכה וגם בריצה).

תמיד מומלץ לבחון את מערכת ההנעה ולבדוק כי היא אכן מאפשרת תנועה נוחה ורציפה, גם במהירות נמוכה וגם במהירות גבוהה. כיוון שחשוב לך לקרוא כיצד לבחור מסלול ריצה לבית ההנחה היא שכל פרט במכשיר יהיה חשוב לך וזה אחד מהם.

מסגרת

הליכונים איכותיים יהיו בעלי מסגרת מאלומיניום. האלומיניום הוא חומר חזק ואיכותי אשר אינו רגיש לקורוזיה (חלודה). הליכונים אשר עושים שימוש בחומרים אחרים במסגרת עלולים להיפגע תוך זמן קצר ולעתים אפילו תוך חודשים בלבד.

בנוסף לחומר ממנו עשויה המסגרת יש להסתכל על העיצוב שלה. המטרה שלך היא לעלות ולרדת מההליכון בקלות. לשם כך הוא צריך להתאים למרחב הקיים אצלך וכדאי להתייחס גם לפן העיצובי של המכשיר שישמש אותך למשך השנים הקרובות.

כמה מהר יכול להגיע טכנאי מכשירי כושר עד הבית שלכם?

רחפו עם העכבר מעל הקופסא והתשובה תתגלה

בקרדיו ספורט טכנאי מגיע עד אלייך הביתה במהירות הבזק!

הזמן עכשיו טכנאי מומחה לתיקון מכשירי כושר
לחץ להזמנת טכנאי

כמה מהר יכול להגיע טכנאי מכשירי כושר עד הבית שלכם?

לחץ על האייקון של הבית והתשובה תתגלה מבלי לעבור דף

בקרדיו ספורט טכנאי מגיע עד אלייך הביתה במהירות הבזק!

הזמן עכשיו טכנאי מומחה לתיקון מכשירי כושר
התקשר להזמין טכנאי

משטח הריצה

למשטח הריצה יש כמה מטרות. הוא מחזיק את הרולרים ואת רצועת המסילה וחשוב לא פחות, הוא זה שיהפוך את הריצה או ההליכה שלך לנוחה יותר וזאת תודות לבולמי זעזועים. חשוב לשים לב כי הליכונים אשר מיועדים מראש להליכה יהיו בעלי מספר נמוך יותר של בולמי זעזועים וזאת בהשוואה לאלו שמיועדים לריצה.

כמובן, ככל שההליכון מיועד למשקלים גבוהים יותר, כך יהיו לו יותר בולמי זעזועים. באופן כללי, במידה וההליכון מיועד לבית, יש להקפיד כי הוא יתאים לאנשים במשקל גבוה יותר משלך (כדאי להוסיף כ-20% למשקל של האדם בעל המשקל הכבד ביותר שעומד להשתמש במכשיר).

רצועת המשטח

הרצועה שנמצאת על המשטח מסתובבת ועל כן היא חייבת להיות איכותית. העובי של הרצועה יכול להשתנות בין מכשיר אחד לאחר ולהעיד על האיכות. בעת שיצרנו מדריך קנייה למסלול ריצה חשמלי היה עלינו להתייחס לכל הפרמטרים, גם אלו שנשמעים לך פחות חשובים ואנו ממליצים לך לבחון את עובי ואורך הרצועה.

אם המטרה שלך היא לרוץ על ההליכון, אורך הרצועה יהיה מטר ועשרים סנטימטר. אם המטרה היא ללכת על ההליכון אז רצועה באורך מטר ועשרה תספיק לך. אם ברצונך למצוא הליכון שמיועד לאנשים גבוהים במיוחד, חשוב לציין זאת ועדיף לבחור ברצועה גדולה עוד יותר. במקביל, כדאי לבחון רצועה אשר תהיה לפחות ברוחב של חצי מטר.

לוח בקרה

לוח הבקרה של ההליכון הוא חלק בלתי נפרד ממנו וכל אחד יחפש אחר שליטה בנתונים שונים. רוב המכשירים יאפשרו לך לכוון את המהירות, גובה השיפוע ויציעו לך בנוסף גם תוכניות מסוימות לריצה או הליכה. חלקם יזכרו את התוכניות הקודמות שלך וחלק יציעו מדידה של דופק ואחוזי שומן, אך מדידה זו כמעט תמיד אינה מדויקת ועל כן לא מומלץ לשלם יותר כסף בשביל תוספת זו.

אל לוח הבקרה יש להתייחס לא רק כאל פרט שימושי – אלא גם עיצובי. אם מצאת שמסך של מכשיר אחד ברור יותר ונוח יותר לשימוש מאשר המכשיר האחר ואלו כל ההבדלים בין השניים, עדיף לקנות את זה שמוצא חן בעינייך יותר.

פרטים נוספים שכדאי להביא בחשבון בעת הקנייה

מעבר למפרט של המכשיר יש לבחון עוד מספר פרטים חשובים לפני הקנייה שלו. במסגרת מדריך הקנייה להליכון חשמלי, מובן שריכזנו גם את הפרטים החשובים הללו.

בטיחות

עלייך לבחון אם למכשיר יש פין בטיחות ובנוסף לבחון כמה הוא יציב כשהוא מקופל. עלייך לזכור כי מדובר בפריט גדול שעומד להיות בבית ויכולים להסתובב סביבו אנשים. ההליכון חייב להיות יציב עם מנגנון בטיחות כשהוא סגור ומנגנון בטיחות בעת הריצה או ההליכה.

רעש

ישנם מכשירים רועשים מאד אשר בעליהם מעידים כי אם רק היו שקטים יותר היה נחמד לעלות עליהם. יש להתייחס לנקודה זו לפני הקנייה ולמצוא את המכשיר שיוכל לשמש אותך בבית וזאת בהתחשב בתנאים השונים הקיימים אצלך.

מקום

הליכון חשמלי הוא מכשיר עם נוכחות ועלייך להסתכל עליו בראי הבית שלך. הוא צריך להתאים במידותיו למקום ולהשתלב ככל האפשר בצורה האופטימלית בחלל. כמובן, ייתכן מאד שהליכון שיתאים לך לא יתאים לחבר שלך וזאת בשל הנראות של הבית.

אחריות

החברה אשר תמכור לך את ההליכון צריכה להסביר לך איזו אחריות היא מספקת לך. עלייך להבין לא רק לאיזו תקופה האחריות הזו ניתנת אלא גם על אילו חלקים וכיצד יהיה ניתן לממש את האחריות בפועל.

השירות של קרדיו ספורט

קרדיו ספורט מתמחים בתחום הליכוני הכושר ומעמידים לרשותך שירות תיקונים בפריסה ארצית. להתייעצות וקבלת שירות מקצועי ומסור, זה הזמן ליצור עמנו קשר.

אודותינו

קרדיו ספורט מתמחה בתיקון הליכונים וציוד ספורט ללקוחות פרטיים, חדרי כושר, מלונות, ומוסדות. אנו נשמח לעמוד לשירותכם ולספק לכם מגוון פתרונות המותאמים במיוחד לצרכים שלכם, תוך שאיננו מתפשרים על השירות הטוב ביותר.

עקבו אחרינו

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן