שאלות ותשובות - תקלות נפוצות בהליכון

התעוררתם בבוקר ובדיוק שהגעתם לרוץ על ההליכון, הופ! ההליכון לא מגיב או מראה קוד שגיאה. ראשית אל תילחצו ריכזנו עבורכם את כל התקלות הנפוצות בהליכונים

קרדיו ספורט הינה חברה וותיקה העוסקת בתיקון הליכונים וציוד וספורט מכל המותגים המובילים למעלה מעשור הן ללקוחות פרטיים בבית, ולחדרי כושר בפריסה ארצית.

ישנן שתי פעולות שיש לעשות במקרה זה. הראשונה היא בדיקה של מקור החשמל ואם הוא תקין ומוציא מתח. אפשר לעשות זאת על ידי שימוש בשקע אחר. במידה ונמצא שהשקע תקין – יש לבדוק אם לא ניזוק כבל החשמל שמתחבר להליכון, כולל לבחון את החיבור בין הכבל לבין ההליכון.

ראשית יש לבדוק אם מפתח הביטחון נמצא במקום. אם כן, יש לבדוק אם יש חפץ שמפריע להליכון לפעול. פעולה נוספת שניתן לנסות היא כיבוי המכשיר מן המפסק למשך שלוש דקות ואז הפעלה מחדש.

נוסף על כך, ניתן לכבות את המכשיר, להזיז מעט את הרצועה עם הרגל (לסובב אותה) ולנסות להפעיל שנית. אם כל הפעולות הללו לא עוזרות, יש לקרוא לטכנאי.

אחת הסיבות לבעיה זו יכולה להיות שמפתח הביטחון לא נמצא במקומו או שההליכון אינו מזהה אותו כראוי. יש להוציא ולהחזיר אותו – ואם הבעיה לא מסתדרת לקרוא לטכנאי הליכונים.

מצב זה מעיד על תקלה חשמלית. במקרה כזה, התיקון יתבצע רק על ידי טכנאי הליכונים מומחה.

הכיבוי יכול להצביע על כך שחיישן המהירות אינו תקין או שהוא יצא מהמקום שלו. טכנאי יוכל לאתר במהירות את הבעיה.

אם הרצועה "לא יושבת" באופן סימטרי על ההליכון יש לבדוק קודם כל כי היא שלמה ואין קרעים בצדדים. אם הרצועה שלמה ניתן לכוון אותה גם לבד על ידי שחרור או חיזוק של ברגי האלן שבצד האחורי של המסילה. יש לחזק את הצד שאליו הרצועה בורחת – ובמקביל לשחרר מעט את הצד השני.

כלומר, אם הרצועה נוטה לצד ימין, את הצד הזה יש לשחרר על ידי סיבוב הבורג נגד כיוון השעון ובצד שמאל לחזק את הבורג על ידי סיבוב לכיוון השעון.

במקרה של שאלה אפשר להתייעץ איתנו ללא כל עלות. במקרה שהרצועה קרועה בצדדים יש להחליפה.

הריח הרע יכול לנבוע מרצועה שחוקה. אם כך הדבר יש להחליף אותה באחת חדשה. אם יש לך ספק אם הרצועה שחוקה או לא אפשר לשמן אותה עם שמן סיליקון להליכון.

את השימון רצוי לבצע בכל מקרה כל 10 שעות עבודה. במקרה של שחיקה כדאי לנסות לשמן שוב ולראות אם הפעולה משפיעה על הופעת הריח הרע.

סימן זה מצביע על תקלה במערכת החשמלית של ההליכון. אין לנסות לתקן את התקלה לבד אלא להזמין בעל מקצוע, טכנאי מומחה להליכונים.

מצב זה מצביע על תקלה שמקורה במערכת השיפוע של ההליכון ויש לתקנה על ידי טכנאי הליכונים מומחה.

מצב זה מעיד על תקלה בכרטיס האלקטרוני או במנוע

חיישן מהירות לא תקין בדגמי YORK או VO2

תקלת מנוע בדגמי YORK – VO2

מנוע שיפוע יצא מאיפוס, ניתן ליצור איתנו קשר להסבר נוסף

לפעמים גם אם ההליכון ישן כן שווה לתקן אותו, כיוון שזה יכול לעלות כמה מאות שקלים, למשל רצועה שחוקה או סתם שימון, ואז אתם יכולים כן להמשיך ולהנות ממנו עוד כמה שנים ללא שום תקלה ובכך חסכתם המון כסף.

לפעמים קשה להבין מה התקלה המדויקת בטלפון, צריך להפעיל את ההליכון ולשמוע אם יש צלילים מוזרים פתאום שהיא משמיעה, יתכן מאוד שנצטרך להחליף חלק, ואי אפשר להסתמך על האבחנה של הלקוח.

אחריות שנה על כל חלק חילוף שטכנאי מחליף.

לא מומלץ לשים שום ציוד כושר במפרסת, יש טמפרטורות גבוהות בחוץ ולחות שעלולים להרוס את האלקטרוניקה ואת המסך, ובנוסף לגרום לחלודה. רוב היצרנים בארץ לא מעודדים את זה מה גם שהם לא יתנו לכם אחריות על המוצר.

דילוג לתוכן